Maski antysmogowe

Zanieczyszczone powietrze w naszym kraju to dość aktualny temat poruszany w naszym kraju. Różnego rodzaju spaliny, pyły są dość szkodliwe dla naszego układu oddechowego. W celu ich ochronny zaleca się noszenie masek antysmogowych

Maski antysmogowe

Filtr wymienny uniwersalny do masek SPORT i NORMAL Filtr wymienny uniwersalny do masek SPORT i NORMAL
Producent: Medasept
Cena:

37,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 34,26 zł

zobacz więcej
Maska antysmogowa - Junior Maska antysmogowa - Junior
Producent: med patent
Cena:

68,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 62,96 zł

zobacz więcej

Maski antysmogowe

Zanieczyszczone powietrze w naszym kraju to dość aktualny temat poruszany w naszym kraju. Różnego rodzaju spaliny, pyły są dość szkodliwe dla naszego układu oddechowego. W celu ich ochronny zaleca się noszenie masek antysmogowych

Czym jest smog i jego negatywne skutki

Smog jest to zjawisko atmosferyczne dość charakterystyczne dla dużych miast powstaje w wyniku chemicznych przekształceń  zanieczyszczeń powietrza, występuje w postaci gęstej mgły.  Wchodzące w skład smogu związki chemiczne stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Skutki zdrowotne

• pojawienia się alergii oraz astmy
• wywołania niewydolności oddechowej
• obniżenia odporności całego organizmu
• wywołania chorób układu krwionośnego i serca
• pojawienia się chorób nowotworowych.

Czym jest maska antysmogowa?

Zadaniem masek antysmogowych jest ochrona układu oddechowego przed smogiem i zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Tego typu urządzenia posiadają filtry, które wymienia się po danym okresie użytkowania. Maski antysmogowe polecane są do noszenia głównie na terenach zurbanizowanych i przemysłowych, gdzie poziom stężenia pyłów i zanieczyszczeń niebezpiecznych dla zdrowia może być znacznie wyższy. 

 

Rodzaje masek antysmogowych

Wyróżniamy różnego rodzaju typów masek, są to.

  • maski antysmogowe przeznaczone dla rowerzystów,
  • maski antysmogowe dedykowane biegaczom,
  • półmaski antysmogowe filtrująco-pochłaniające,
  • maski antysmogowe spacerowe.

W naszym sklepie posiadamy sprawdzone produkty pomagające ochronić nasze płuca przed niebezpieczeństwem.

Maska antysmogowa - Normal

Opis

Budowa:

Została wykonana z miękkiej bawełny, aby nie podrażniać skóry twarzy w trakcie noszenia. Dwa zawory wentylacyjne ułatwiają oddychanie oraz odprowadzają wilgoć. Elastyczne metalowe wzmocnienie w górnej części maski pozwala dokładnie dopasować ją do kształtu nosa i twarzy.

Filtr:

Sercem naszej maseczki jest filtr z aktywnym węglem klasy N99. Zatrzymuje on 99% zanieczyszczeń, w tym pyły PM2,5 oraz PM10. Jego skuteczność potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w amerykańskim Instytucie Nelsona. Aktywny węgiel zatrzymuje niebezpieczne dla organizmu związki chemiczne. Technologia meltblown, nadaje włóknom bawełny świetne właściwości filtracyjne. W zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza, filtr należy wymieniać co 20-50 godzin.

 

Jak używać?

Załóż maseczkę tak aby zakrywała nos i usta. W górnej części maseczki znajduje się metalowe wzmocnienie, które należy ściśle dopasować do kształtu nosa. Zapnij maseczkę z tyłu głowy.

 

Kiedy używać?

Maseczkę zakładaj zawsze, gdy istnieje ryzyko oddychania zanieczyszczonym powietrzem, w czasie smogu oraz w dużych miastach, gdzie stężenie spalin samochodowych jest wysokie. Maseczka stanowi również świetną ochronę przed alergenami i wirusami

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl