Noże ratownicze

Jadąc samochodem przytrafił ci się wypadek na drodze i nie masz możliwości przeciąć pasów. W tej sytuacji uratować cię może nóż ratunkowy schowany w schowku.

W naszym sklepie posiadamy do wyboru dwa noże ratownicze firmy Luksell

Noże i nożyczki ratownicze

Nożyczki Leatherman Raptor Response Crimson Nożyczki Leatherman Raptor Response Crimson
Producent: Leatherman
Cena:

449,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 365,04 zł

zobacz więcej
Nóż ratowniczy dla ratownika medycznego 3w1 Nóż ratowniczy dla ratownika medycznego 3w1
Producent: Luksell
Cena:

59,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 47,97 zł

szt.
zobacz więcej
Nóż ratunkowy - bezpieczeństwa 6w1 camo/moro Nóż ratunkowy - bezpieczeństwa 6w1 camo/moro
Producent: Luksell
Cena:

80,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 65,04 zł

szt.
zobacz więcej

Noże ratownicze

Jadąc samochodem przytrafił ci się wypadek na drodze i nie masz możliwości przeciąć pasów. W tej sytuacji uratować cię może nóż ratunkowy schowany w schowku.

W naszym sklepie posiadamy do wyboru dwa noże ratownicze firmy Luksell

Nóż ratowniczy dla ratownika medycznego 3w1

Jest to profesjonalny ratowniczy solidnie wykonany, mogący być również wykorzystywany przez osoby prywatne, podczas biwaku lub na wycieczkach. Dzięki wygodnym mocowaniom jest możliwość łatwego przepięcia go do plecaka, torby bądź odzieży.

Nóż ratunkowy - bezpieczeństwa 6w1 camo/moro

Latarka:

Wyjmowana wodoodporna latarka znajduje się w tzw. grzbiecie rękojeści. Reflektor skierowany jest wzdłuż grzbietu ostrza. Latarka posiada magnes w stopie, co pozwala przyczepić ją podczas pracy do metalowych przedmiotów (np. ostrza noża). Dzięki temu można precyzyjnie świecić w pożądanym kierunku bez zajmowania rąk. Latarka zapalana jest poprzez delikatne przekręcenie górnej części zgodnie z ruchem wskazówki zegara o około pół obrotu. W celu mocnego zamocowania latarki w nożu można (choć się tego nie zaleca) po wyjęciu latarki z obejmy obrócić 6-kątną stopę o 1/12 obrotu i wepchnąć mocno latarkę z powrotem w obejmę. Latarka będzie wówczas bardzo trudna do wyciągnięcia. Latarka wyposażona jest w 4 baterie LR 621.

Krzesiwo:

Awaryjne źródło ognia - kompaktowe krzesiwo (5x51mm) znajduje się w końcu grzbietu rękojeści. Wyciągane jest poprzez mocne pociągnięcie za czarny uchwyt, a chowane poprzez zdecydowane wepchnięcie krzesiwa w obejmę. Krzesanie iskier osiąga się poprzez energicznie pocieranie ostrzem o krzesiwo, trzymając za uchwyt krzesiwa. Pamiętaj: Pocieraj krzesiwo od siebie, nie kieruj iskier w stronę osób postronnych! Postępuj ostrożnie z ogniem!

Nóż życia:

Stopa rękojeści wyposażona jest w tzw. nóż życia, czyli zbijak do szyb i zabezpieczone przed zranieniem krótkie ostrze (bez czubka) przeznaczone do szybkiego przecinania linek, pasów (np. bezpieczeństwa), ubrania itp. Ostrza (przecinaka) używamy zahaczając przecinaną linkę (pas, itd) o haczykowate, zakończone ostrzem wgłębienie w rękojeści i mocnym szarpnięciem przecinamy. Zbijak (przebijak) używamy, uderzając nim mocnym i zdecydowanym ruchem w szybę.

Pamiętaj: Obu elementów noża życia używamy wyłącznie w awaryjnych sytuacjach!

Stalowa konstrukcja rękojeści. W miarę ciężka, skręcana konstrukcja czyni z noża niezwykle solidne i użyteczne narzędzie. Całość skręcona jest 14 śrubami tak, by ewentualnie można było nóż rozkręcić i wyczyścić. Klips Sprężysty klips (dł. 55mm) pozwala wygodnie zaczepić nóż o np. pasek Pamiętaj: Dbaj o nóż regularnie go konserwując!

Blokada ostrza:

Pełne otwarcie ostrza powoduje automatycznie jego zablokowanie (potwierdzone charakterystycznym kliknięciem) blokadą typu liner lock. W celu złożenia noża należy odciągnąć (np. kciukiem) blokadę znajdującą się w rękojeści tuż pod mocowaniem ostrza.

Pamiętaj!!! Używając noża zawsze postępuj ostrożnie!

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl