Termometr

Termometr bezdotykowy jest świetną alternatywą dla zwykłych termometrów. Jego zaletą jest krótki czas pomiaru temperatury oraz dokładność mierzonej temperatury. Świetnie sprawdzi się w czasie choroby dziecka. Dzieci zazwyczaj podczas mierzenia temperatury są ruchliwe, przez co zwykły termometr umiejscowiony pod pachą w buzi lub odbycie może się zruszyć, co skutkuje niedokładnym wynikiem pomiaru temperatury.

Termometry

Bezkontaktowy termometr na podczerwień Bezkontaktowy termometr na podczerwień
Cena:

69,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 56,10 zł

zobacz więcej
HOPETHERM - przenośny termometr do mierzenia temperatury głębokiej. HOPETHERM - przenośny termometr do mierzenia temperatury głębokiej.
Producent: Consultronix
Cena:

7 725,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 7 152,78 zł

szt.
zobacz więcej
Termometr bezdotykowy - ratowniczy DT-060 ETUI wersja mini Termometr bezdotykowy - ratowniczy DT-060 ETUI wersja mini
Producent: Easystem
Cena:

99,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 91,67 zł

zobacz więcej
TERMOMETR ORO-BABY COLOR TERMOMETR ORO-BABY COLOR
Producent: Oromed
Cena:

119,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 110,19 zł

szt.
zobacz więcej

Termometr

Termometr bezdotykowy jest świetną alternatywą dla zwykłych termometrów. Jego zaletą jest krótki czas pomiaru temperatury oraz dokładność mierzonej temperatury. Świetnie sprawdzi się w czasie choroby dziecka. Dzieci zazwyczaj podczas mierzenia temperatury są ruchliwe, przez co zwykły termometr umiejscowiony pod pachą w buzi lub odbycie może się zruszyć, co skutkuje niedokładnym wynikiem pomiaru temperatury.

Termometr bezdotykowy – jak działa

Zasada jego działania oparta jest na występowaniu zjawiska promieniowania podczerwonego.  Termometr bezdotykowy działa poprzez skierowaniu go na konkretną powierzchnię może być to czoło. Im wyższy stopień temperatury, tym większe jest promieniowanie podczerwone; tak właśnie następuje odczyt przez termometr bezdotykowy.

W jaki sposób dokonać pomiaru temperatury?

Najczęściej wykorzystywanym do tego miejscem jest czoło. W tym wypadku termometr bezdotykowy należy włączyć i skierować prostopadle do środka czoła. Zazwyczaj mierzona odległość od czoła powinna wynosić 2-3 centymetrów, a skóra na czole powinna być sucha i czysta. W niektórych modelach termometrów bezkontaktowych, dostajemy także informację, czy zmierzona temperatura ciała jest prawidłowa czy nie. Wyświetlacz zmienia się w zależności od opcji na kolor zielony lub czerwony.  Należy unikać pomiaru bezpośrednio po kąpieli, gorącym posiłku lub zakończeniu wysiłku fizycznego

Zalety posiadania termometru bezdotykowego

Wielofunkcyjność sprawi, że bez problemu sprawdzimy temperaturę kąpieli, posiłku czy mleka. Daje to pewność, że twoje dziecko nigdy nie otrzyma zbyt gorącego lub zbyt zimnego posiłku. 

Szybkość pomiaru, jak i jego zapis są dość ważną funkcją w przypadku kiedy pacjentem jest małe dziecko lub osoba starsza.  Otrzymanie wyniku po kilku sekundach i możliwość jego natychmiastowego powtórzenia dają pewność i pozwalają na szybką reakcję i działanie.

Możliwość zapisu ostatnio mierzonej temperatury na urządzeniu zezwoli na łatwiejsze kontrolowanie stanu podgorączkowego co kilka godzin u osoby chorej, bez konieczności zapisywania wyniku na kartce.

Funkcja bezdotykowa ułatwia zachowanie czystości urządzenia, przez co zmniejsza ryzyko zarażenia się.

W naszej ofercie znajdziecie państwo szereg profesjonalnych termometrów bezdotykowych.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl