Termometr

Termometr bezdotykowy jest świetną alternatywą dla zwykłych termometrów. Jego zaletą jest krótki czas pomiaru temperatury oraz dokładność mierzonej temperatury. Świetnie sprawdzi się w czasie choroby dziecka. Dzieci zazwyczaj podczas mierzenia temperatury są ruchliwe, przez co zwykły termometr umiejscowiony pod pachą w buzi lub odbycie może się zruszyć, co skutkuje niedokładnym wynikiem pomiaru temperatury.

Termometry

Bezkontaktowy termometr na podczerwień

Bezkontaktowy termometr na podczerwień
Bezkontaktowy termometr na podczerwień

Szybki i dokładny termometr bezdotykowy

Dostępność: brak towaru

Cena:

69,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 56,10 zł

HOPETHERM - przenośny termometr do mierzenia temperatury głębokiej.

HOPETHERM - przenośny termometr do mierzenia temperatury głębokiej.
HOPETHERM - przenośny termometr do mierzenia temperatury głębokiej.

HOPE Therm - termometr do pomiaru temperatury głębokiej

w zestawie z 1 szt. sondy temperaturowej bębenkowej dla dorosłych

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

7 725,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 7 152,78 zł

szt.

Termometr bezdotykowy - ratowniczy DT-060 ETUI wersja mini

Termometr bezdotykowy - ratowniczy DT-060 ETUI wersja mini
Termometr bezdotykowy - ratowniczy DT-060 ETUI wersja mini

Termometr DT-060 (Thermo Checker) to nowoczesny termometr bezdotykowy wykorzystujący zaawansowaną technologię pomiaru temperatury ciała bez potrzeby kontaktu pacjenta z urządzeniem.

 

Wersja ratownicza, w plastikowym etui. Zajmuje bardzo mało miejsca w torbie/plecaku ratowniczym.

Dostępność: brak towaru

Cena:

99,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 91,67 zł

TERMOMETR ORO-BABY COLOR

TERMOMETR ORO-BABY COLOR
TERMOMETR ORO-BABY COLOR

Termometr bezdotykowy na podczerwień ORO-BABY COLOR zaprojektowano do pomiaru temperatury ciała lub wybranej powierzchni przy użyciu technologii promieniowania podczerwonego. Termometr na podczerwień nie jest inwazyjny, więc jest łatwiejszy i wygodniejszy w użyciu niż tradycyjne termometry doustne, pod ramię, do odbytnicze lub douszne. Jest rzeczywiście „bezkontaktowym” termometrem. Umożliwia pomiar temperatury ciała dorosłych i dzieci bez konieczności dotykania skóry. Dzięki Termometrowi bezdotykowe nie ma potrzeby wprowadzania sondy termometru do jakiejkolwiek części ciała. Możemy dokonać pomiaru w przeciągu 1 sekundy. Termometr bezdotykowy w odróżnieniu od innych elektronicznych termometrów umożliwia pomiar temperatury bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wymianą jednorazowych kapturków bądź też przeprowadzania procesu dezynfekcji, a jednocześnie w sposób całkowity eliminuje możliwość przenoszenia drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu funkcji bezdotykowego mierzenia temperatury, dokonujemy bardzo łatwo i bezinwazyjnie pomiarów temperatury u dzieci i dorosłych to nowoczesny termometr, w którym zastosowano technologię pomiaru na podczerwień. Termometr charakteryzuje się wysoką dokładnością. Wykonanie dokładnego pomiaru temperatury trwa zaledwie 1 sekundę. Duży wyświetlacz LCD zapewnia łatwy odczyt wyniku. Dzięki zastosowaniu podświetlanego ekranu możemy dokonywać i odczytywać wyniki w nocy.Termometr posiada funkcję alarmu gorączki oraz pamieć 35 wyników.

Dostępność: kilkadziesiąt

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

119,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 110,19 zł

szt.

Termometr

Termometr bezdotykowy jest świetną alternatywą dla zwykłych termometrów. Jego zaletą jest krótki czas pomiaru temperatury oraz dokładność mierzonej temperatury. Świetnie sprawdzi się w czasie choroby dziecka. Dzieci zazwyczaj podczas mierzenia temperatury są ruchliwe, przez co zwykły termometr umiejscowiony pod pachą w buzi lub odbycie może się zruszyć, co skutkuje niedokładnym wynikiem pomiaru temperatury.

Termometr bezdotykowy – jak działa

Zasada jego działania oparta jest na występowaniu zjawiska promieniowania podczerwonego.  Termometr bezdotykowy działa poprzez skierowaniu go na konkretną powierzchnię może być to czoło. Im wyższy stopień temperatury, tym większe jest promieniowanie podczerwone; tak właśnie następuje odczyt przez termometr bezdotykowy.

W jaki sposób dokonać pomiaru temperatury?

Najczęściej wykorzystywanym do tego miejscem jest czoło. W tym wypadku termometr bezdotykowy należy włączyć i skierować prostopadle do środka czoła. Zazwyczaj mierzona odległość od czoła powinna wynosić 2-3 centymetrów, a skóra na czole powinna być sucha i czysta. W niektórych modelach termometrów bezkontaktowych, dostajemy także informację, czy zmierzona temperatura ciała jest prawidłowa czy nie. Wyświetlacz zmienia się w zależności od opcji na kolor zielony lub czerwony.  Należy unikać pomiaru bezpośrednio po kąpieli, gorącym posiłku lub zakończeniu wysiłku fizycznego

Zalety posiadania termometru bezdotykowego

Wielofunkcyjność sprawi, że bez problemu sprawdzimy temperaturę kąpieli, posiłku czy mleka. Daje to pewność, że twoje dziecko nigdy nie otrzyma zbyt gorącego lub zbyt zimnego posiłku. 

Szybkość pomiaru, jak i jego zapis są dość ważną funkcją w przypadku kiedy pacjentem jest małe dziecko lub osoba starsza.  Otrzymanie wyniku po kilku sekundach i możliwość jego natychmiastowego powtórzenia dają pewność i pozwalają na szybką reakcję i działanie.

Możliwość zapisu ostatnio mierzonej temperatury na urządzeniu zezwoli na łatwiejsze kontrolowanie stanu podgorączkowego co kilka godzin u osoby chorej, bez konieczności zapisywania wyniku na kartce.

Funkcja bezdotykowa ułatwia zachowanie czystości urządzenia, przez co zmniejsza ryzyko zarażenia się.

W naszej ofercie znajdziecie państwo szereg profesjonalnych termometrów bezdotykowych.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl