Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
RKO niemowlaka - trochę inna ale tak samo ważna
RKO niemowlaka - trochę inna ale tak samo ważna

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to czynności stosowane na osobie poszkodowanej u której występuje brak świadomości, bezdech i zatrzymanie akcji serca. U dorosłej osoby wiemy jak to wygląda przynajmniej w teorii. Ale jak to wygląda u niemowląt?


Różnica jest taka, że u dorosłych wykonując masaż serca robimy to obiema rękami stosując proporcje 30 uciśnięć i 2 wdechy. Natomiast u niemowląt wykonujemy to przykładając 2 palce do dolnej części mostka, wykonując 15 uciśnięć i 2 wdechy. Pamiętajmy że wdechy powinny być odpowiedni mniejsze, ale na tyle głębokie by unieść klatkę piersiową dziecka.
W treningu działania, na tak delikatnej istocie jakim jest niemowlak pomocny będzie fantom ALS Baby.
Wyżej wspomniany fantom pozwala na ćwiczenie wielu działań pierwszej pomocy takich jak: wkłucia doszpikowe z możliwością pobrań sztucznego szpiku, intubacja przez usta oraz nos, trening rękoczynu Sellick'a, trening RKO.
Tętno dziecka można symulować poprzez gumową gruszkę dołączoną do zestawu.


Taki sprzęt pozwala na profesjonalne przygotowanie się na wiele możliwych przykrych zdarzeń które mogą przytrafić się dzieciom, i pozwolą dzięki temu na bardziej fachową pomoc i szybszą reakcję w sytuacji kryzysowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl