Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów
Maseczka do RKO - co powinieneś wiedzieć
Maseczka do RKO - co powinieneś wiedzieć

Maseczka używana do resuscytacji krążeniowo-oddechowej powinna być nieodłączną częścią wyposażenia apteczki czy to w miejscu pracy czy też w samochodzie. Zobacz co powinieneś wiedzieć o maseczce do RKO.


By uniknąć błędu przy zakupie powyższej maseczki należy wyeliminować błędne jej określenia. Rodzajów masek jest wiele ale ta która interesuje nas w tej chwili czyli maseczka do resuscytacji jest jedna.

Maski dzielą się na:

  • maski CPR - czyli właśnie ta która nas interesuje. Inne jej nazwy to: maska RKO, maska do resuscytacji, maska do sztucznego oddychania, maska z zastawką itp.;
  • maski tlenowe - służą wyłącznie do podawania tlenu podczas terapii tlenowej;
  • maski anestetyczne - używane do wentylacji oddechowej, z tym że niekoniecznie u pacjenta z zatrzymaniem krążenia.

Podczas używania maski jak i ogólnie pojętym udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie - przede wszystkim rękawiczki ochronne. Wyjmujemy maskę z opakowania, następnie formujemy odpowiedni kształt - spłaszczony środek na zewnątrz.
Umieszczamy maskę na twarzy pacjenta i zakładamy gumkę, która pomaga w utrzymaniu maski w odpowiednim miejscu. Pamiętając o drożności dróg oddechowych poszkodowanego i szczelności maski z twarzą pacjenta wtłaczamy powietrze za pomocą ustnika z zastawką.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl