Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Podtopienie - jak pomóc?
Podtopienie - jak pomóc?

Latem gdy ludzie wyjeżdżają nad wodę ze znajomymi,lubą zrobić sobie griila, wypić piwo i popływać ze znajomymi. Często wtedy dochodzi właśnie do podtopień i utonięć. Jak uratować potencjalnego topielca?


Po pierwsze wezwać WOPR lub zadzwonić pod 112. Następnie w najbardziej bezpieczny sposób z pomocą koła ratunkowego, czy też osobiście przyholować tonącego do brzegu. Należy zrobić to jak najszybciej by nie dopuścić do 'oddychania wodą' poszkodowanego. Gdy tonący stracił przytomnosć, po wydostaniu go na powierzchnię należy podać mu pierwszy sztuczny wdech. Nienależy stosować czynności wydostania wody z płuc czy żołądka, ponieważ marnujemy tylko czas. Następnie trzeba przystąpić do standardowego schematu RKO. Po odzyskaniu oddechu położyć pacjenta w pozycji bocznej by niedopuścić do zachłyśnięcia się wymiocinami.

Tych informacji, pewnie nie dowiedzielibyśmy się gdyby nie manekiny urazowe. ADULT WATER RESCUE MANIKIN jest manekinem urazowym przystosowanym do trenowania pierwszej pomocy, gdy scenariuszem wypadku jest utonięcie. Ruchome kończyny i możliwość napełniania wodą aż do pełnego zanurzenia pozwala na realne odwzorowanie zachowania ludzkiego ciała w wodzie. Jakość wykonania gwarantuje długi czas użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl