Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
RKO w wersji PRO

W ostatnim wpisie poruszaliśmy temat fantoma BLS (Basic Life Support) który daje możliwość nauki i ćwiczenia podstawowych czynności reanimacyjnych. W tym natomiast poruszymy temat przeprowadzenia reanimacji także na fantomie, z tym że ten fantom daje o wiele większe możliwości.


Fantom MegaCode Kelly to fantom ALS (Advanced Life Support) imitujący osobę dorosłą. W swojej 'ofercie' ma wiele zabiegów reanimacyjnych, które można na nim wykonać. Manekin posiada praktycznie całe dolne drogi oddechowe razem z językiem, nagłośnią i strunami głosowymi. Język moze być napompowany by zasymulować blokadę dróg oddechowych. Skóra na szyi jest wymiennna i przystosowana do nacięć tchawicy i chrząstki pierścieniowej. Ruchoma głowa ruszająca się do przodu i tyłu oraz o 90 stopni w lewo jak i w prawo.
Dzięki takiemu przystosowaniu można przeprowadzać na nim zabiegi takie jak: intubacje palcowe, przez nos czy przez usta, wprowadzanie rurki do odsysania, wentylacja przez tchawicę, tracheotomia i wiele innych.
Manekin posiada także ramię do wkłuć z ruchomym nadgarstkiem, a także system żył do ćwiczenia wkłuć dożylnych i obwodowych.
Producent oferuje także oddzielnie dostępny system SimPad Plus. Jest to system potrzebny do pełnego funkcjonowania fantoma oraz do zdalnego sterowania jego funkcjami życiowymi, by dodatkowo podnieść realizm całej resyscytacji i innych czynności ratowniczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl