Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Apteczka służb mundurowych - na każdą okazję
Apteczka służb mundurowych - na każdą okazję

Apteczka typowego Kowalskiego wykle zawiera pare plastrów, bandaże, opatrunki, rękawiczki, nożyczki itp. Natomiast czy zastanawialiście się co zawiera apteczka którą na wyposażeniu ma Policja czy Straż Pożarna?

 


Sama apteczka troszkę różni się od zwykłej apteczki dajmy na to samochodowej. Apteczka taka to już nie tylko trochę większych rodzajów piórnik. Nazywa się dokładnie zestawem ratownictwa medycznego. To już bardziej walizka lub plecak niż właśnie piórnik.
Oprócz standardowych opatrunków, bandaży i kompresów znajdziemy tam chociażby kołnierze ortopedyczne w razie wypadku drogowego (biorąc pod uwagę służby mundurowe, jadąc na akcję nigdy nie wiedzą co może ich zastać na miejscu zdarzenia). Na wyposażeniu posiadają także szynę stabilizującą na wypadek złamań, koce termiczne czy maskę do sztucznego oddychania. Znajdziemy tam także pałeczkę świetlną, pomocną podczas działania w porze nocnej czy też flarę drogową do oświetlenia terenu działania.
Tak szeroka gama wyposażenia powyższego zestawu pozwala na dużo szerszy zakres działań, biorąc pod uwagę udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl