Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów
Płukanka - przejrzyj na oczy
Płukanka - przejrzyj na oczy

Zdarza się tak, że wypadki mogą przydarzyć się nie tylko naszym kończynom. Równie dobrze zagrożone mogą być nasze oczy. Może nam coś do oka wpaść (i nie mówimy tu o dziewczynie lub kobiecie biorąc pod uwagę dzisiejszą datę) lub prysnąć do oka. Co wtedy robić?


By poradzić sobie z tak nieprzyjemną ewentualnością, z pomocą przychodzi nam płukanka do oczu firmy Cederroth. Sama płukanka neutralizuje kwasy oraz zasady lepiej i szybciej niż roztwór soli kuchennej, gdyż niweluje wartość pH w oku. Trwałość samego roztworu to 4,5 roku więc warto mieć ją w swojej apteczce - przydać się nie musi, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Sama butelka jest zrobiona tak, by można było nią oczyszczać oko stałym strumieniem przez ok. 1,5 minuty. Płukanka najczęściej przydaje się w miejscach często zapylonych oraz miejscach, w których mamy kontakt z chemią. Do tego by chronić płukanki przyda się Eye Wash Station. Jest to naścienna stacja w której przechowywać możemy wyżej wymienione płukanki w taki sposób by w razie potrzeby, były bardzo szybko dostępne i gotowe do użycia. Sama stacja posiada także automat na plastry Salvequick.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl