Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów
Jaki czujnik czadu wybrać
Jaki czujnik czadu wybrać

Jaki czujnik czadu wybrać

Czujniki czadu przeznaczone są do monitorowania ilości tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych. Stałe monitorowanie poziomu czadu w budynkach ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i domowników. W Polsce rocznie umiera na skutek zatrucia tlenkiem węgla nawet 4500 osób. Dlatego bardzo ważne jest zastosowanie profesjonalnego czujnika czadu.

Czujnik czadu - działanie

Czujniki czadu działają wykorzystując sensor chemiczny lub elektrochemiczny. W przypadku sensora chemicznego mamy do czynienia z substancją reagującą na określone stężenie tlenku węgla w powietrzu. W ten sposób sygnalizowane jest zagrożenie. Natomiast jeśli chodzi o sensory elektrochemiczne. Zbudowane są z dwóch lub trzech elektrod zanurzonych w elektrolicie, który zmienia parametry elektryczne elektrod podczas zetknięcie elektrolitu z gazem. W tym przypadku czadem. Umożliwia to dokładny pomiar stężenia gazu w powietrzu.

Jaki czujnik czadu - zasilanie

Ze względu na zasilanie mamy do wyboru zasilanie sieciowe i zasilanie bateryjne. Zasilanie bateryjne jest dużo bardziej popularne i praktyczne. Gdyż można zamontować czujnik w dowolnym miejscu, nie przejmując się dostępem do zasilania. Obsługa takiego czujnika ogranicza się do zastosowania odpowiedniej baterii.

Czujnik czadu - długość działania

Wszystkie czujniki czadu mają ograniczoną żywotność. Wiąże się to z trwałością sensora. Najczęściej spotyka się czujniki o trwałości 7 lat. Dostępne są również czujniki o trwałości 10 lat, 5 lat oraz 2 lat. Pomimo że czujnik nie stanowi wielkiego wydatku to lepiej wybrać ten o większej trwałości

Czujnik czadu - dodatkowe funkcje

Wszystkie oferowane czujniki tlenku węgla spełniają swoją funkcję i stanowią świetne zabezpieczenie domu. Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić dodatkowo uwagę na następujące kwestie

  • dźwięk oraz głośność alarmu
  • wielkość i podświetlania wyświetlacza LCD, jeśli takowy występuje
  • rodzaj montażu i źródło zasilania

Wybierając czujnik, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, mamy pewność, że spełni swoją funkcję i zapewni bezproblemowe działanie.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl