Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów
Pan się nie rusza - sprzęt medyczny
Pan się nie rusza - sprzęt medyczny

Pan się nie rusza - sprzęt medyczny

Lekcja wychowania fizycznego w szkole. Chłopcy grają w koszykówkę. Kontratak i niefortunny upadek po zdobytych punktach. Złamana noga. Co robi nauczyciel? Dzwoni po karetkę a medycy po przybyciu unieruchamiają nogę, wrzucają nieszczęśnika na nosze i wiozę do szpitala.

No właśnie. Unieruchamiają nogę. Ale w jaki sposób? I czym? Udzielając pierwszej pomocy przy złamaniu, kończynę dolną należy unieruchomić, przywiązując ją do zdrowej. No dobra, z tym że medycy z karetki nie stosują czegoś takiego.
Medycy stosują szyny Kramera. Pozwalają one na mocne unieruchomienie zwichniętej lub złamanej kończyny. Używane są jeszcze szyny próżniowe które dopasowują się do kształtu ciała osoby poszkodowanej. Szyny Kramera jak i szyny próżniowe dostępne są w naszym sklepie.

No dobrze ale załóżmy że chłopak nie tylko uszkodził nogę, ale upadł na tyle niefortunnie, że uszkodził sobie kręgosłup. Co wtedy? Wtedy ratownicy stosują kołnierz ortopedyczny oraz deskę ortopedyczną. Kołnierz na usztywnienie odcinka szyjnego przy podejrzeniu uszkodzenia kręgosłupa. Natomiast deska służy do bezpiecznej ewakuacji i zabezpieczenia w transporcie osoby poszkodowanej do szpitala.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl