Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Pan się nie rusza - sprzęt medyczny
Pan się nie rusza - sprzęt medyczny

Pan się nie rusza - sprzęt medyczny

Lekcja wychowania fizycznego w szkole. Chłopcy grają w koszykówkę. Kontratak i niefortunny upadek po zdobytych punktach. Złamana noga. Co robi nauczyciel? Dzwoni po karetkę a medycy po przybyciu unieruchamiają nogę, wrzucają nieszczęśnika na nosze i wiozę do szpitala.

No właśnie. Unieruchamiają nogę. Ale w jaki sposób? I czym? Udzielając pierwszej pomocy przy złamaniu, kończynę dolną należy unieruchomić, przywiązując ją do zdrowej. No dobra, z tym że medycy z karetki nie stosują czegoś takiego.
Medycy stosują szyny Kramera. Pozwalają one na mocne unieruchomienie zwichniętej lub złamanej kończyny. Używane są jeszcze szyny próżniowe które dopasowują się do kształtu ciała osoby poszkodowanej. Szyny Kramera jak i szyny próżniowe dostępne są w naszym sklepie.

No dobrze ale załóżmy że chłopak nie tylko uszkodził nogę, ale upadł na tyle niefortunnie, że uszkodził sobie kręgosłup. Co wtedy? Wtedy ratownicy stosują kołnierz ortopedyczny oraz deskę ortopedyczną. Kołnierz na usztywnienie odcinka szyjnego przy podejrzeniu uszkodzenia kręgosłupa. Natomiast deska służy do bezpiecznej ewakuacji i zabezpieczenia w transporcie osoby poszkodowanej do szpitala.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl