Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów

Blog

Rodzaje apteczek pierwszej pomocy
Rodzaje apteczek pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy w przypadku skaleczenia, poparzenia czy złamania przebiega efektywniej, gdy zaopatrzeni jesteśmy nie tylko w wiedzę, ale także środki opatrunkowe. Znajdziemy je w apteczce - specjalnym, odpowiednio wyposażonym pojemniku, dzięki któremu można nieść wsparcie osobom poszkodowanym bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

czytaj całość »
Jakie akcesoria medyczne powinny znaleźć się w domowej apteczce?
Jakie akcesoria medyczne powinny znaleźć się w domowej apteczce?

Wiele niespodziewanych sytuacji życiowych może wymagać natychmiastowej interwencji medycznej. Dlatego posiadanie dobrze zaopatrzonej domowej apteczki jest niezwykle istotne. Dzięki odpowiednim akcesoriom medycznym możemy szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, a w niektórych przypadkach nawet uratować życie. Poniżej znajduje się lista niezbędnych akcesoriów medycznych, które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce.

czytaj całość »
Jakie AED dla nadleśnictw i służb leśnych?
Jakie AED dla nadleśnictw i służb leśnych?

Defibrylator AED to urządzenie, które może uratować życie osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia. AED analizuje rytm serca i podaje impuls elektryczny, jeśli jest to konieczne. W Polsce co roku z powodu zawału serca umiera około 50 tysięcy osób. Wiele z nich mogłoby przeżyć, gdyby otrzymało szybką i skuteczną pomoc.

 

czytaj całość »
Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać?
Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać?

Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać? Defibrylator AED to urządzenie, które może uratować życie osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia. Jest to prosty i bezpieczny sposób na przywrócenie prawidłowego rytmu serca za pomocą elektrycznego impulsu. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego używanie defibrylatora AED jest łatwe i jak to zrobić krok po kroku.

czytaj całość »
Badanie jąder
MODEL DO BADANIA JĄDER

Wczesne wykrycie raka jąder jest bardzo ważne dla skutecznego leczenia. Badanie jąder jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych u mężczyzn.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?
Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń medycznych, które powinno być dostępne w każdym domu. Dzięki niemu możemy mieć pod kontrolą stan naszego zdrowia oraz naszych bliskich. Warto go posiadać, jeśli w domu jest osoba przewlekle chora, starsza, kobieta w ciąży czy dziecko. W ten sposób mamy minimalny wgląd w ich zdrowie i możemy w porę zareagować.

czytaj całość »
Koncentratory tlenu, generatory tlenu
Koncentratory tlenu, generatory tlenu

Jest to specjalistyczny sprzęt medyczny, którego zadaniem jest podanie pacjentowi powietrza zawierającego zwiększoną ilość tlenu. Maszyna pobiera powietrze z otoczenia, wydzielając tlen w stężeniu wyższym niż 90 proc. Dodatkowo koncentrator jest bezpieczniejszą alternatywą niż butla z tlenem.

 

czytaj całość »
Działanie maski antysmogowej - czy warto w nią zainwestować?
Działanie maski antysmogowej- czy warto w nią zainwestować?

Jeszcze kilka lat temu widok osoby z maską smogową na twarzy był rzadkością. Niestety z każdym rokiem jakość powietrza pogarsza się, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup maski antysmogowej by móc oddychać czystym powietrzem. Przy okazji chronią nas również przed zanieczyszczeniami oraz groźnymi bakteriami i wirusami.

czytaj całość »
Tlen medyczny - działania niepożądane
Tlen medyczny - działania niepożądane.

Tlen medyczny jak każdy preparat medyczny może być przyczyną niepożądanych dolegliwości. Zwłaszcza gdy nie stosuje się go zgodnie z przeznaczeniem lub niezgodnie z zaleceniami.

czytaj całość »
Tlen medyczny
Tlen medyczny

W obecnej sytuacji bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się tlen medyczny do inhalacji. Dostępny w pojemnikach pod ciśnieniem z dedykowaną maseczką inhalacyjną. W poniższym artykule wyjaśnię, komu tlen medyczny jest potrzebny i jak go stosować.

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl