Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów

Blog

Butle i koncentratory tlenu do użytku domowego - najważniejsze informacje
Butle i koncentratory tlenu do użytku domowego - najważniejsze informacje

Tlenoterapia w warunkach pozaszpitalnych ma na celu łagodzenie objawów niektórych schorzeń układu oddechowego np. chorób płuc czy niewydolności po infekcji wirusowej. Niezbędnym wyposażeniem do tego rodzaju zabiegów są koncentratory tlenu. Urządzenia do użytku domowego cechują się intuicyjną obsługą i nieskomplikowaną konstrukcją.

czytaj całość »
Fantomy do resuscytacji BLS, co powinniśmy wiedzieć?
Fantomy do resuscytacji BLS, co powinniśmy wiedzieć?

Nauce udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prócz teorii, powinna towarzyszyć również praktyka. Z tego względu podczas szkoleń korzysta się z licznych akcesoriów dydaktycznych pozwalających na zapoznanie się z technikami ratowania życia - w tym fantomów resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

czytaj całość »
Jaka jest rola i znaczenie koców termicznych?
Jaka jest rola i znaczenie koców termicznych?

Koc termiczny, zwany inaczej folią NRC, to podstawowy element wyposażenia każdego ratowniczego zespołu medycznego. Ma jedno kluczowe zadanie - utrzymać optymalną ciepłotę ciała oraz ochronić organizm przed wyziębieniem lub przegrzaniem. Nie powinni o nim zapominać miłośnicy survivalu czy fani górskich wypraw. Może okazać się nieocenioną pomocą w trudnych warunkach pogodowych.

czytaj całość »
Rodzaje apteczek pierwszej pomocy
Rodzaje apteczek pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy w przypadku skaleczenia, poparzenia czy złamania przebiega efektywniej, gdy zaopatrzeni jesteśmy nie tylko w wiedzę, ale także środki opatrunkowe. Znajdziemy je w apteczce - specjalnym, odpowiednio wyposażonym pojemniku, dzięki któremu można nieść wsparcie osobom poszkodowanym bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

czytaj całość »
Jakie akcesoria medyczne powinny znaleźć się w domowej apteczce?
Jakie akcesoria medyczne powinny znaleźć się w domowej apteczce?

Wiele niespodziewanych sytuacji życiowych może wymagać natychmiastowej interwencji medycznej. Dlatego posiadanie dobrze zaopatrzonej domowej apteczki jest niezwykle istotne. Dzięki odpowiednim akcesoriom medycznym możemy szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, a w niektórych przypadkach nawet uratować życie. Poniżej znajduje się lista niezbędnych akcesoriów medycznych, które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce.

czytaj całość »
Jakie AED dla nadleśnictw i służb leśnych?
Jakie AED dla nadleśnictw i służb leśnych?

Defibrylator AED to urządzenie, które może uratować życie osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia. AED analizuje rytm serca i podaje impuls elektryczny, jeśli jest to konieczne. W Polsce co roku z powodu zawału serca umiera około 50 tysięcy osób. Wiele z nich mogłoby przeżyć, gdyby otrzymało szybką i skuteczną pomoc.

 

czytaj całość »
Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać?
Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać?

Czy wiesz, co to jest defibrylator AED i jak go używać? Defibrylator AED to urządzenie, które może uratować życie osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia. Jest to prosty i bezpieczny sposób na przywrócenie prawidłowego rytmu serca za pomocą elektrycznego impulsu. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego używanie defibrylatora AED jest łatwe i jak to zrobić krok po kroku.

czytaj całość »
Badanie jąder
MODEL DO BADANIA JĄDER

Wczesne wykrycie raka jąder jest bardzo ważne dla skutecznego leczenia. Badanie jąder jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych u mężczyzn.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?
Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń medycznych, które powinno być dostępne w każdym domu. Dzięki niemu możemy mieć pod kontrolą stan naszego zdrowia oraz naszych bliskich. Warto go posiadać, jeśli w domu jest osoba przewlekle chora, starsza, kobieta w ciąży czy dziecko. W ten sposób mamy minimalny wgląd w ich zdrowie i możemy w porę zareagować.

czytaj całość »
Koncentratory tlenu, generatory tlenu
Koncentratory tlenu, generatory tlenu

Jest to specjalistyczny sprzęt medyczny, którego zadaniem jest podanie pacjentowi powietrza zawierającego zwiększoną ilość tlenu. Maszyna pobiera powietrze z otoczenia, wydzielając tlen w stężeniu wyższym niż 90 proc. Dodatkowo koncentrator jest bezpieczniejszą alternatywą niż butla z tlenem.

 

czytaj całość »
Działanie maski antysmogowej - czy warto w nią zainwestować?
Działanie maski antysmogowej- czy warto w nią zainwestować?

Jeszcze kilka lat temu widok osoby z maską smogową na twarzy był rzadkością. Niestety z każdym rokiem jakość powietrza pogarsza się, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup maski antysmogowej by móc oddychać czystym powietrzem. Przy okazji chronią nas również przed zanieczyszczeniami oraz groźnymi bakteriami i wirusami.

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl