Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów

Tlen medyczny - co powinieneś wiedzieć

Tlen medyczny - co powinieneś wiedzieć

Wszyscy wiemy czym jest tlen. Jest gazem nam niezbędnym do oddychania. Zdarza się jednak tak że w wyniku wypadków czy chorób mamy niedobory tlenu w organizmie. Na pomoc przychodzi nam tlen medyczny.

Tlen medyczny nie jest niczym innym jak tlenem niezbędnym nam do oddychania zamkniętym zwykle w butli pod ciśnieniem czy puszce ze sprayem. Zwykle możemy spotkać się z nim w szpitalach, podłączonym do centralnej sieci z tlenem. Jest to gaz w stężeniu 100%. Oznacza to że nie jest to zwykła butla z tlenem jak dla nurka, tylko jest to gaz medyczny wspierający leczenie stanów i chorób przy których istnieje możliwość niedotlenienia tkanek.

Tlenu medycznego mogą używać także osoby zdrowe. Zaletami jego używania jest zwiększenie wydolności fizycznej, poprawa koncentracji, złagodzenie zaburzeń snu, bólu i zawrotów głowy oraz poprawa ogólnego samopoczucia a także usuwa uczucie senności i działa antystresowo. Tlenu medycznego nie kupimy w zwykłej aptece. Butlę z tlenem medycznym możemy nabyć tylko w hurtowniach i sklepach ze sprzętem medycznym.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl