Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Torba medyczna - moc w prostocie

Torba medyczna powinna zawierać wszelkiego rodzaju medykamenty, by personel medyczny mógł być przygotowany na wszelkiego rodzaju urazy u osób poszkodowanych i nieść szybką oraz fachową pomoc.

Medyk! - pierwsza pomoc w ogniu walk

Podczas akcji prowadzonych przez Policję i służby specjalne mogą stać się nieoczekiwane rzeczy. Ktoś może zostać postrzelony lub raniony w inny sposób, a wtedy czas działa na ich niekorzyść. By jak najbardziej zniwelować zagrożenie utraty życia, w tym wypadku przyda się plecak taktyczny.

Niby torba ale..?

Torby medyczne, zwykle kojarzone są wyłącznie z personelem medycznym. Głównie z pracownikami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej ale również ze służbami medycznymi na imprezach masowych chodzących z czerwonym plecakiem albo torbą zawieszoną przez bark. Ale czy to zwykła torba?

Blog chmura tagów

Zadławienie? Rękoczyn Heimlicha!

Zadławienie? Rękoczyn Heimlicha!

Zadławienie może przytrafić się każdemu. Małemu dziecku czy też dorosłemu człowiekowi. Zadławienie jest zatkaniem dróg oddechowych niewielkim ciałem obcym. Co zrobić gdy ktoś się zadławi? Na pomoc w tak nieoczekiwanym, przykrym zdarzeniu przychodzi nam technika pierwszej pomocy zwana rękoczynem Heimlicha. Chwyt ten pozwala na skuteczne ułatwienie wydobycia ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego.

Jak wykonać rękoczyn Heimlicha?

Najczęstszymi ofiarami wypadków zadławień są dzieci. Rodzice dzieci często nie wiedzą co mają zrobić i reagują na taką sytuację paniką gdy dziecko kaszle i sinieje. Bardzo ważnym czynnikiem w pomocy dziecku będzie pierwsza pomoc w takim wypadku. Na początku należy objąć dziecko od tyłu. Następnie położyć pięść na jego nadbrzuszu i przycisnąć drugą ręką nad mostkiem (gdy dziecko jest małe należy je unieść i samemu pozostać pochylonym). Gdy już to zrobimy należy uciskać nadbrzusze kierując ruchy ku górze, wprawiając w ruch przeponę.

Jak ćwiczyć rękoczyn Heimlicha?

Do tego posłużyć może nam kamizelka Act Fast. Pozwoli nam na realistyczny trening pierwszej pomocy w trakcie zadławienia. Pozwoli także na udoskonalenie techniki uciśnięć nadbrzusza i poklepywanie między łopatkami.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl